Azərbaycan Turizm Bürosu (ATB) 22-25 yanvar tarixlərində Almaniyanın Oberstdorf şəhərində Beynəlxalq Xizək və Snoubord Federasiyasının (FIS) Xizəkdə Tramplindən Tullanma üzrə Dünya Çempionatı yarışlarında təmsil olunub.
ATB-nin brend guşəsində yarışları izləyən ziyarətçilərə Azərbaycanın mədəni irsi, unikal turizm imkanları və qış idman növləri üzrə potensialı haqqında ətraflı məlumat verilib.
Eyni zamanda, ölkənin xarici turistlər üçün cəlbedici qış turizmi istiqaməti kimi tanıdılması məqsədilə təbliğat və məlumatlandırma işi aparılıb.
FIS ilə əməkdaşlıq çərçivəsində əsas məqsədlərdən biri Azərbaycanı qış idman növləri üzrə dünya səviyyəli peşəkar yarışların keçirildiyi məkan kimi tanıtmaq, həmçinin ölkəmizin turizm brendi və məhsullarının beynəlxalq arenada genişmiqyaslı marketinq və tanıtım kampaniyasının aparılmasını təmin etməkdir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan FIS tərəfindən təşkil olunan dünya kubokları və çempionatlar kimi qlobal yarışlarda təşkilatın “Qlobal Destinasiya Tərəfdaşı” kimi çıxış edir.

Azerbaijan was represented at the FIS Ski Flying World Championships held in Oberstdorf, Germany, from 22 - 25 January.
Visitors attending Azerbaijan Tourism Board (ATB) corner were able to immerse themselves in Azerbaijan’s rich cultural heritage, unique tourism opportunities, and the country's winter sports potential.
Within the framework of this international cooperation with the International Ski and Snowboard Federation (FIS) is to promote Azerbaijan as a destination where world-class professional winter sports competitions are held. It also seeks to ensure the implementation of a large-scale marketing and promotional campaign for our country’s tourism brand and products in the international arena.
According to the agreement, Azerbaijan act as the FIS’s “Global Destination Partner” at global competitions (World Cups and Championships) organized by the Federation