Beynəlxalq Konqres və Konvensiya Assosiasiyasının (ICCA) üzvü olaraq, Azərbaycan Turizm Bürosu (ATB) 23-25 sentyabr tarixlərində Lüksemburqda keçirilən ICCASkills Sertifikatlı Beynəlxalq Konvensiya Mütəxəssisi (CICS) proqramında iştirak edib. ICCA tərəfindən təşkil olunan və Lüksemburq Konvensiya Bürosu tərəfindən təşkil edilən tədbir, beynəlxalq görüşlər sənayesində təcrübə və praktiki bacarıqların artırılması məqsədilə dünyanın müxtəlif ölkələrindən iştirakçıları bir araya gətirib.
Təlim boyunca iştirakçılar qlobal trendlərin beynəlxalq assosiasiya tədbirlərinə təsirini araşdırmaq və yerli tərəfdaşlarla əməkdaşlıq qurmaq üçün effektiv strategiyalar haqqında məlumat əldə edib.
Beynəlxalq Konqres və Konfranslar Assosiasiyası (ICCA) dünyanın turizm və görüşlər sahəsində fəaliyyət göstərən nüfuzlu təşkilatlarından biridir. Onun üzvləri sırasına dünyanın 100-ə yaxın ölkəsində fəaliyyət göstərən 1100-dən çox beynəlxalq görüşlər sənayesi bazarı təmsilçiləri daxildir. Assosiasiyanın məqsədi beynəlxalq konqres təşkilatçıları və bu kimi tədbirləri öz ölkələrinə cəlb etmək istəyən qurumları bir araya gətirmək və dünyada mütəmadi baş verən beynəlxalq tədbirlərin məlumat bazasını yeniləməkdir. Qeyd edək ki, Azərbaycan 2019-cu ildən ICCA-nın üzvüdür.

As a member of the International Congress and Convention Association (ICCA), Azerbaijan Tourism Board (ATB) took part in the ICCASkills Certified International Convention Specialist (CICS) programme, held on 23–25 September 2025 in Luxembourg. The event was organized by ICCA and hosted by the Luxembourg Convention Bureau, bringing together participants from across the globe to advance their expertise and practical skills in the international meetings industry.
Throughout the training, participants examined the influence of global trends on international association events and gained insights into effective strategies for building partnerships and collaboration with local stakeholders. The programme also highlighted best practices in successful bidding processes and destination positioning.
The International Congress and Convention Association is a leading global community and data hub for the international associations' meetings industry. It unites over 1,100 members from almost 100 countries, providing valuable resources such as data, education programs, and communication channels to help attract association events and congresses to various destinations. Azerbaijan has been a member of ICCA since 2019.