15–19 sentyabr tarixlərində Azərbaycan Turizm Bürosu Çinin Pekin, Şanxay və Quançjou şəhərlərində yol şouları təşkil edərək çinli və azərbaycanlı turizm sənaye nümayəndələrini bir araya gətirib. Görüşlər çərçivəsində ATB nümayəndələri və turizm sənaye tərəfdaşları çinli şirkətlərlə əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər.
Pekində başlayan proqram çərçivəsində nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Çin Xalq Respublikasında Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Bünyad Hüseynovla səfirlikdə görüşüb..
Proqramın diqqətçəkən məqamlarından biri Azərbaycan Turizm Bürosu ilə Çinin aparıcı onlayn turizm platforması Qunar arasında Anlaşma Memorandumunun imzalanması olub. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində Azərbaycan Qunarın geniş rəqəmsal kanalları vasitəsilə Çin bazarında birgə təbliğ olunacaq və innovativ yanaşmalar tətbiq edilməklə ölkəmizin premium turizm istiqaməti kimi mövqeyinin gücləndirilməsinə xidmət edəcək.
Ardınca Şanxay şəhərində davam edən yol şousu çərçivəsində isə Çinin aparıcı onlayn turizm platforması Fliggy nümayəndələrinin iştirakı ilə B2B görüş baş tutub. Fliggy, Trip.com və 8Continents kimi aparıcı turizm şirkətlərinin qatıldığı işgüzar şam yeməyi 60 çinli və 20 azərbaycanlı nümayəndə arasında birbaşa dialoq və əməkdaşlıq üçün imkan yaradıb.
Son olaraq, yol şou Quançjouda davam edib və burada Çinin ən böyük turizm şirkətlərindən biri olan Guangdong China Travel Service B2B görüşlərində iştirak edərək yeni əlaqələrin qurulmasına və Azərbaycanın cəlbedici istiqamət kimi tanınmasına töhfə verib.

Azerbaijan Tourism Board (ATB) deepened its engagement with the Chinese travel market through a multi-city Roadshow from September 15–19, 2025. The program, which took place in Beijing, Shanghai, and Guangzhou, featured a series of high-level events designed to strengthen business ties and open new avenues of collaboration between Chinese and Azerbaijani tourism stakeholders.
The program started in Beijing and included a distinguished visit to H.E. Mr. Bunyad Huseynov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the People’s Republic of China, at the embassy.
A key highlight of this program was the signing of a MoU between ATB and leading Chinese online travel platform Qunar, aimed at jointly promoting Azerbaijan in the Chinese market through Qunar’s extensive digital channels and leveraging innovative strategies to enhance Azerbaijan’s visibility as a premium destination.
The roadshow continued with a B2B workshop in Shanghai attended by suppliers of Fliggy, one of China’s leading online travel platforms, who also joined meetings with our local travel trade representatives. This was followed by a Gala Dinner with key industry players including Fliggy, Trip.com, and 8Continents, providing direct opportunities for dialogue and collaboration between 60 Chinese and 20 Azerbaijani participants.
In Guangzhou, the program concluded with B2B meetings where Guangdong China Travel Service, one of the largest travel service companies in China, joined the B2B meetings, building new relationships and presenting Azerbaijan as a year-round destination for travelers.
Through this series of engagements, ATB has continued to position Azerbaijan as a diverse and attractive destination for Chinese travelers, reinforcing China’s importance as a key outbound market.