Azərbaycan Turizm Bürosu (ATB) Belarus Respublikası Idman və Turizm Nazirliyi ilə Milli Turizm Agentliyinin Turizm Departamentinin birgə təşkilatçılığı əsasında keçirilən turizmin inkişafına həsr olunmuş mühüm konfransda iştirak edib.
Plenar sessiyada Azərbaycanın beynəlxalq bazarlarda apardığı tanıtım fəaliyyəti xüsusi diqqətə çatdırılıb. Əlavə olaraq, Azərbaycanın turizm imkanları barədə təqdimat edilib, həmçinin belaruslu səyahətçilərin Azərbaycana artan marağı da vurğulanıb.
2024-cü ildə 26 mindən çox Belarus vətəndaşı Azərbaycana səfər edib və bu rəqəm artmaqda davam edir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Turizm Bürosu cari ilin avqust ayında Minsk şəhərində keçirilən silsilə tədbirlər çərçivəsində B2B formatlı görüşlər təşkil edib.
Azərbaycan belaruslu turistlər üçün ilboyu səyahət destinasiyası olaraq cəlbediciliyini qoruyur. Son illərdə sağlamlıq turizmi, mədəni marşrutlar və xüsusilə qış turizmi, o cümlədən dağ-xizək kurortlarına maraq belaruslu səyahətçilər arasında nəzərəçarpacaq dərəcədə artıb.

Azerbaijan Tourism Board (ATB) took part in an important conference on tourism development, organized jointly by the Ministry of Sports and Tourism of the Republic of Belarus and the Tourism Department of the National Tourism Agency.
During the plenary session, Azerbaijan’s promotional activities in international markets were highlighted, alongside a destination presentation and the growing interest of travelers from Belarus in visiting Azerbaijan.
In 2024 alone, more than 26,000 Belarusian visitors traveled to Azerbaijan, and this number continues to rise.
This year in August, Azerbaijan hosted a series of B2B meetings in Minsk as part of this event series, connecting tourism professionals for potential cooperation.
Azerbaijan remains a year-round destination for travelers from Belarus. In recent years, interest has grown in wellness tourism, cultural routes, and winter tourism, including ski resorts, reflecting the country’s expanding appeal in these segments.